Міндоходів провело інвентаризацію в українських портах
| просмотров: 5647

Міндоходів провело інвентаризацію в українських портах

Співробітники Міністерства доходів і зборів знайшли в українських портах 553 контейнери, термін перебування яких під митним контролем був вичерпаний. При цьому у 34% таких контейнерів відбулося псування товарів, а 7% «прострочених» контейнерів Іллічівського морського торговельного порту взагалі не вдалося відкрити через їх застарілість.


Такими є результати інвентаризації, яка була проведена працівниками Міндоходів в Одеському та Іллічівському морських торговельних портах, Іллічівському рибному порту та морському торговельному порту «Южний».


Перевірка була проведена у період з 8 по 22 липня 2013 року та стосувалася контейнерів, що перебувають на територіях портів понад 90 днів. Метою інвентаризації було встановлення кількості «прострочених» контейнерів, з’ясування характеру вантажів та прискорення процедури вивезення контейнерів з території портів.


Фахівці Міністерства виявили, що більшість контейнерів, що перевищили терміни перебування в портах, надійшли з-за кордону, а їх одержувачі з невстановлених причин не займаються процедурою декларування.


У деяких випадках під час проведення оглядів були виявлені факти невідповідності найменування товарів та їх ваги. Це може свідчити про наміри власників товарів здійснити митне оформлення з порушенням законодавства і подальшу відмову від цих намірів.


За результатами інвентаризації було прийнято рішення вести чіткий облік часу перебування вантажів у морських портах та організувати їх своєчасну передачу на склад митного органу. Також прийнято рішення здійснити розпорядження товарами в разі, коли власник не звернувся за ними у встановлені строки. Мова йде про реалізацію, безоплатну передачу, переробку чи утилізацію таких вантажів.


Міндоходів також планує провести роботу з одержувачами вантажів з метою прискорення їх декларування та розглянути доцільність внесення змін до законодавства, які урегулюють перебування товарів на територіях портів.


Нагадаємо, інвентаризація товарів, що перебувають під митним контролем та зберігаються в зазначених українських портах, здійснювалася працівниками Міндоходів за дорученням Міністра доходів і зборів Олександра Клименка.  

Календарь
Пн Вт Ср Чт Пн Сб Вс
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31